„Jako kluk jsem trávil s babičkou mnoho času v malé tkalcovně ve východních Čechách. Uplynulo více než čtyřicet let a já stále trávím čas v tkalcovnách. Jsou ovšem v Itálii. Voní stejně a je v nich stále stejné horko a hluk.“

Obrázek s p.Patrikem Dařílkem

Začátek příběhu
dokonalých košil

Čtvrt století se Patrik Dařílek věnuje odívání, látkám a vrcholné krejčovině. Svůj profesní život zasvětil překonávání materiálových a krejčovských standardů, jejich rozvoji a kultivaci.

Jeho působení na poli odívání na míru předcházelo jedenáct let práce na zdokonalování postupů při průmyslové výrobě luxusních konfekčních košil pro kanadský a americký trh, kde měl tu čest a příležitost pracovat s nejznámějšími francouzskokanadskými designéry.

Pod vlastní značkou Emperor posléze začal naplňovat své osobní vize. Díky neustálému vývoji dále rozvíjel jednotlivé tvarovací a řemeslné postupy. Vytvořil unikátně zpracovanou košili na míru a předefinoval oborový standard luxusní košile.

Milníky na cestě
světem košil

V roce 1998 dílna představila světu košili zhotovenou z milimetrového proužkovaného popelínu v kvalitě 140/2ply Cotton Sea Island, ušitou 9 stehy na 1 cm veškerých šicích drah. Límec a manžety této košile nesly detaily v podobě rozstřižení a napojení těchto pruhů pod úhlem.

V roce 2013 z jeho dílny vzešel model košile vyrobené z bavlněného popelínu v kvalitě 300/2ply s detaily na límci a manžetách, které nebyly našité, ale sešité v jediné vrstvě. Navíc, košile byla kompletně ušita naprosto neuvěřitelnými 15 stehy na 1 cm šicích drah.

V současné době experimentuje ve výrobě se zpracováváním košiloviny utkané z ještě jemnější kvality bavlněných přízí, než je 300/2ply.

„Stavěl jsem plastikové modely letadel v měřítku 1/48.
Naučilo mě to vnímat i sebemenší detail. A nespoléhat se pouze na vyrobené.
Co nebylo ve stavebnici, to jsem si dle potřeby vyrobil sám.“

Květinový tisk vsazený do bílého popelínu sešitý v jediné vrstvě bez členění, která tvoří svrchní díl převěsu límce. Stejná technika je použita i na manžetách košile. Překonávání fyzických limitů při zpracovávání látky.

Od výroby luxusní konfekce
k vrcholné krejčovině na míru

Když dokonalé může být ještě dokonalejší. Patrik má duši modeláře a stavění komplikovaných celků s přesností na milimetry jej vždy fascinovalo a naplňovalo. Jde o maximální dosažitelnou shodu modelu v měřítku s originální předlohou.

Skutečný bespoke je filosofie,
tradice a závazek vrcholné řemeslné kvality

Celý tvůrčí proces je postaven výhradně na umu lidských rukou v podobě nejtradičnějších řemeslných postupů a modelování optimální siluety.

Detail zapravování rukávového švu. Materiál saka – kašmír a hedvábí. Designová podšívka 100% hedvábí.